Αρχείο ημέρας 13 Δεκεμβρίου 2017

Λειτουργία του σχολείου ημέρα απεργίας 14-12-2017

Την Πέμπτη 14-12-2017  λόγω της συμμετοχής των εκπαιδευτικών στην Πανελλαδική Απεργία της  Α.Δ.Ε.Δ.Υ.

• οι μαθητές των τμημάτων Δ3 και Ε3 θα σχολάσουν στο 4/ωρο (11:30)
  • Οι μαθητές των Α1,Α2, Β1, Β3, Γ3, Δ1, Ε1, ΣΤ2 θα σχολάσουν στο 5/ωρο (12:25)
  • Οι μαθητές των Γ2,Δ2,ΣΤ3 τμημάτων δε θα προσέλθουν στο σχολείο, λόγω απεργίας των εκπαιδευτικών των τμημάτων τους.
  • Οι μαθητές των υπολοίπων τμημάτων Β2, Γ1, Ε2, ΣΤ1 θα σχολάσουν κανονικά στο 6/ωρο.(13:15)

Το  Ολοήμερο τμήμα του σχολείου θα λειτουργήσει κανονικά.

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟΝ 6ο ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ ΔΡΟΜΟ (1000μ.)

Σημαντική διάκριση, ιδιαίτερα τιμητική  για το σχολείο μας, η 1η θέση που κατέλαβε ο μαθητής του ΣΤ3 τμήματος Λαφάρας Αντώνιος στον 6ο ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ δρόμο (1000 μ)., που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017 στην πόλη μας.

Σημαντικές επίσης διακρίσεις και συμμετοχές είχαν πολλοί μαθητές του σχολείου μας, όπως:

Παναγιωτίδης Παναγιώτης, 7η θέση

Τσέου Kαλλιόπη, συμμετοχή

Τσέγγου Αλεξάνδρα, συμμετοχή

Τζίμας Αντώνιος, συμμετοχή

Φαρμάκης Κωνσταντίνος, συμμετοχή

Θεοδοσιάδου Καλλιόπη, συμμετοχή

Κουμούρα Ευφροσύνη, συμμετοχή

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου εκφράζουμε ολόψυχα τα θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή μας, Λαφάρα Αντώνη για την κατάκτηση της 1ης θέσης, αλλά και σε όλους τους μαθητές μας για τη διάκριση και συμμετοχή τους. Επίσης με την ευκαιρία αυτή εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας που διακρίθηκαν και συμμετείχαν και σε άλλα αθλήματα.

Ευχόμαστε πάντα διακρίσεις και επιτυχίες και ευελπιστούμε οι αξίες του «ευ αγωνίζεσθαι», να κυριαρχούν στον τρόπο σκέψης σας, στην στάση ζωής σας, στον σεβασμό της άποψης του άλλου, στην πειθαρχία και στην τήρηση κανόνων όχι μόνο στα αθλήματα, αλλά και κατά τη διάρκεια της σχολικής σας παρουσίας.

Ενημέρωση γονέων – Επίδοση βαθμολογίας

Η βαθμολογία του Α? τριμήνου για τις τάξεις Γ, Δ, Ε  και ΣΤ΄ θα δοθεί την Δευτέρα 18/12/2017 από τις 13:15. Τις  ίδιες ώρες μπορούν να προσέρχονται και οι γονείς/κηδεμόνες των τάξεων Α? & Β?, για τις οποίες δεν προβλέπεται βαθμολογική αξιολόγηση των μαθητών, προκειμένου να ενημερωθούν περιγραφικά για την επίδοση των παιδιών/κηδεμονευομένων τους.

Την ημέρα αυτή το ολοήμερο τμήμα του σχολείου θα λειτουργήσει κανονικά