Αρχείο μηνός Απρίλιος 2021

Το 5ο Δ.Σ. Βέροιας στο 13ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής

Από τη Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του 13ου Διαδικτυακού Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής, που θα διεξαχθεί εξ αποστάσεως στις ημερομηνίες 20, 21, 22 και 23 Απριλίου 2021 (http://www.synedrio.kmaked.eu/index.php).

Το σχολείο μας δηλώνει για ακόμη μία φορά παρόν με την εργασία “Σχεδίαση και εκτύπωση 3D Μπρελόκ”, στην κατηγορία Πληροφορική & Τέχνη, που θα παρουσιαστεί την Τρίτη 20-4-21 και ώρα 13.30-15.00. Συγχαρητήρια στις μαθήτριες μας, Τόνια και Σίσυ, που με επιβλέποντα τον εκπαιδευτικό πληροφορικής Γιώργο Γούτα, κατανόησαν, εξοικειώθηκαν και υλοποίησαν τα δικά τους σχέδια, με μία ανερχόμενη μεν, ιδιαίτερα εξελισσόμενη δε, τεχνολογία. Ακολουθούν δύο εικόνες από την τρισδιάστατη εκτύπωση, που ακολούθησε τον σχεδιασμό τους και τις ευχόμαστε κάθε πρόοδο και επιτυχία για το μέλλον.

Μπρελόκ “Greece”
Μπρελόκ “ανθρωπάκι”