Αρχείο ημέρας 20 Μαΐου 2022

Ψηφίστε το έργο του σχολείου μας, με στοιχεία τοπικού χαρακτήρα!

Τα παιδιά του 5ου ΔΣ Βέροιας κατασκεύασαν μία μολυβοθήκη με το έμβλημα της πόλης μας και συμμετέχουν στον διαγωνισμό BRAVO SCHOOLS, για την ανάδειξη δράσεων.

Μπορείτε να στηρίξετε την προσπάθεια τους με ένα απλό κλικ εδώ.

Καθώς το 40% της αξιολόγησης των δράσεων προέρχεται από την ψηφοφορία του ανοιχτού κοινού μπορείτε δηλώνοντας απλά ένα mail να συμμετέχετε στην ψηφοφορία (μία φορά ανα υπολογιστή).

Αρχικά οι μαθητές δημιούργησαν το σχέδιο σε λογισμικό 3D σχεδίασης και έπειτα ζήτησαν από τον 3D εκτυπωτή να το τυπώσει. Το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό και βεβαίως πρακτικό!!!

Ο διαγωνισμός Bravo Schools υλοποιείται από το QualityNet Foundation και αποτελεί μέρος της πρωτοβουλίαςin action for a better world, στοχεύει στην ανάδειξη των πιο ολοκληρωμένων εκπαιδευτικών πρωτοβουλιών & δράσεων που αφορούν στην προώθηση των 17 Παγκόσμιων Στόχων των Ηνωμένων Εθνών για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη!

Η ψηφοφορία διαρκεί από 16 έως 31 Μαΐου 2022