Αρχείο μηνός Φεβρουάριος 2023

Ανακοίνωση για τις εγγραφές μαθητών Α΄ τάξης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές των μαθητών Α΄ τάξης θα πραγματοποιηθούν  από 1 μέχρι 20 Μαρτίου 2023 τα δε απαιτούμενα  δικαιολογητικά είναι:

1. Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα/κηδεμόνα του μαθητή στην οποία θα αναφέρονται τα παρακάτω στοιχεία προκειμένου να εκδοθεί το πιστοποιητικό γέννησης από το σχολείο εγγραφής: α. επώνυμο μαθητή β. όνομα μαθητή γ. όνομα πατέρα δ. όνομα μητέρας ε. ημερομηνία γέννησης.
  2. Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα/κηδεμόνα
  3. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια
  4. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) συμπληρωμένο από παιδίατρο(μπορεί να προσκομιστεί τον Σεπτέμβριο).
  5. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας.  (Απόδειξη ΔΕΗ, ΟΤΕ, κλπ.)
  6. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Επιπρόσθετα επισημαίνουμε ότι τη σχολική χρονιά 2023-24 στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου εγγράφονται οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2017 έως 31-12-2017.

ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο του Διευθυντή τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Ο  Διευθυντής

Ζαφειρίου Κωνσταντίνος