Αρχείο μηνός Νοέμβριος 2021

To “Her World Her Rules” & «Τρίποντα στα Σχολεία» στο σχολείο μας

Το 5ο Δημοτικό Σχολείο της Βέροιας φιλοξένησε στις 18 Νοεμβρίου το “Her World Her Rules”, ένα πρόγραμμα της FIBA σε συνεργασία με την ΕΟΚ που φέρνει τα κορίτσια πιο κοντά στο μπάσκετ. Παράλληλα, «έτρεξε» το πρόγραμμα «Τρίποντα στα Σχολεία», το οποίο απευθύνεται σε αγόρια Δημοτικών Σχολείων.

Συνέχεια ανάγνωσης To “Her World Her Rules” & «Τρίποντα στα Σχολεία» στο σχολείο μας

Σεμινάριο Α’ Βοηθειών και χρήσης απινιδωτή

Σεμινάριο με θέμα την παροχή πρώτων βοηθειών και τη λειτουργία – χρήση απινιδωτή, διοργάνωσαν ο Σύλλογος Διδασκόνων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας. Το σεμινάριο πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα της Ευξείνου Λέσχης Βέροιας το απόγευμα της Παρασκευής 29 Οκτωβρίου 2021 και τηρώντας όλα τα μέτρα κατά της διασποράς του κορωνοϊού, με αφορμή την απόκτηση του απινιδωτή από το 5ο Δημοτικό Σχολείο, έπειτα από δωρεά, ο οποίος μπορεί να είναι διαθέσιμος προς κάθε συμπολίτη μας σε κάθε περιστατικό που θα προκύψει.

Συνέχεια ανάγνωσης Σεμινάριο Α’ Βοηθειών και χρήσης απινιδωτή