Επίσκεψη παιδιάτρου στο σχολείο μας

Την Παρασκευή 16 Ιανουαρίου 2024 επισκέφτηκαν το σχολείο μας ο παιδίατρος κ. Κουτσογιάννης Ευστάθιος και η επισκέπτρια υγείας κ. Στεργίου Ελένη από το Κέντρο Υγείας Βέροιας. Παρουσίασαν στα παιδιά της Β τάξης την αξία της καθαρής αναπνοής και πώς αυτή επιτυγχάνεται. Τι μπορούν  να κάνουν οι άνθρωποι  για να αναπνέουν σωστά  καθαρό οξυγόνο. Τι μπορούν να κάνουν τα μικρά παιδιά στο περιβάλλον του σχολείου για να αναπνέουν σωστά. Κατόπιν ο κ. Κουτσογιάννης αναφέρθηκε στις αλλεργίες των παιδιών και πώς τις αντιμετωπίζουμε, ειδικά στο χώρο του σχολείου , αλλά και γενικά στη ζωή μας. Ήταν μια ωφέλιμη παρουσίαση , την οποία παρακολούθησαν με ενδιαφέρον οι μικροί μαθητές μας. Ευχαριστούμε πολύ τους καλεσμένους μας για την όμορφη παρουσίαση και για τα σχετικά ενημερωτικά φυλλάδια που μας έδωσαν!!