Ο συγγραφέας κ. Στοφόρος στο σχολείο μας

Στα πλαίσια της φιλαναγνωσίας την Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου οι μαθητές της Στ’ τάξης είχαν τη χαρά να φιλοξενήσουν στο αμφιθέατρο του σχολείου μας τον καταξιωμένο συγγραφέα παιδικών παραμυθιών και βιβλίων κύριο Κώστα Στοφόρο. Οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα να συνομιλήσουν μαζί του ,να ρωτήσουν τον συγγραφέα ερωτήσεις που αφορούσαν στο πώς εμπνεύστηκε το πρώτο του βιβλίο ,πώς γίνεται η επιμέλεια αυτών καθώς και πολλές άλλες απορίες . Με μεγάλη χαρά και προθυμία ο κ. Στοφόρος απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις και  στο τέλος της συνάντησης μοίρασε σε όλα τα παιδιά σελιδοδείκτες με θέμα τα βιβλία του. Τον ευχαριστούμε θερμά και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τις 26 Φεβρουαρίου όπου θα μας ξεναγήσει στο Μουσείο Σχολικής Ζωής στην Αθήνα.