Αρχείο μηνός Ιανουάριος 2019

Επίσκεψη οδοντιάτρων στο σχολείο μας

Την Τρίτη 22 Ιανουαρίου 2019 επισκέφθηκαν το σχολείο μας οι οδοντίατροι κ.κ. Πατρίκας Κωνσταντίνος, Ρίγγος Κωνσταντίνος και Χουλιάρα Λαμπρινή. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της δράσης «Προληπτική Οδοντιατρική» για τους μαθητές της Α τάξης . Ο Κ. Πατρίκας με απλό και όμορφο λόγο εξήγησε στους μικρούς μαθητές μας , τι να κάνουν για να έχουν γερά δόντια, πώς να τα βουρτσίζουν , για την αξία της υγιεινής διατροφής   στη στοματική υγιεινή . Κατόπιν έγινε εξέταση της στοματικής κοιλότητας κάθε παιδιού και καταγραφή των θεραπευτικών αναγκών των δοντιών τους . Στο τέλος όλα τα παιδιά πήραν «το μετάλλιο-βραβείο» τους για την καλή συνεργασία με τους οδοντιάτρους και για τα γερά δοντάκια τους!!! Ευχαριστούμε τους οδοντιάτρους και?. δηλώνουμε πως δεν θα τους φοβόμαστε ποτέ!!!!

Ενημέρωση για τη λειτουργία των σχολείων για την Παρασκευή 11-1-2019

Σας ενημερώνουμε ότι κατόπιν απόφασης του Αντιπεριφερειάρχη Ημαθίας, τα σχολεία της Περιφερειακής Ενότητας Ημαθίας θα παραμείνουν κλειστά την Παρασκευή 11-1-2019.