Επίσκεψη οδοντιάτρων στο σχολείο μας

Την Τρίτη 22 Ιανουαρίου 2019 επισκέφθηκαν το σχολείο μας οι οδοντίατροι κ.κ. Πατρίκας Κωνσταντίνος, Ρίγγος Κωνσταντίνος και Χουλιάρα Λαμπρινή. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της δράσης «Προληπτική Οδοντιατρική» για τους μαθητές της Α τάξης . Ο Κ. Πατρίκας με απλό και όμορφο λόγο εξήγησε στους μικρούς μαθητές μας , τι να κάνουν για να έχουν γερά δόντια, πώς να τα βουρτσίζουν , για την αξία της υγιεινής διατροφής   στη στοματική υγιεινή . Κατόπιν έγινε εξέταση της στοματικής κοιλότητας κάθε παιδιού και καταγραφή των θεραπευτικών αναγκών των δοντιών τους . Στο τέλος όλα τα παιδιά πήραν «το μετάλλιο-βραβείο» τους για την καλή συνεργασία με τους οδοντιάτρους και για τα γερά δοντάκια τους!!! Ευχαριστούμε τους οδοντιάτρους και?. δηλώνουμε πως δεν θα τους φοβόμαστε ποτέ!!!!