Αρχείο ημέρας 17 Μαΐου 2017

Εκδηλώσεις για την Ημέρα Μνήμης της Γενοκτονίας των Ποντίων

Την Παρασκευή 19-5-2017, τις δύο πρώτες σχολικές ώρες (8:20 έως 9:40) θα πραγματοποιηθούν εκδηλώσεις στο αύλειο χώρο του σχολείου μας που αφορούν την Ημέρα μνήμης της Γενοκτονίας των Ποντίων. Όποιος επιθυμεί μπορεί να τις παρακολουθήσει.

Ευχαριστίες στους κ.κ. Αποστολίδη Στέφανο και Νικολόπουλο Βασίλειο

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας, εκφράζουν τις θερμές τους ευχαριστίες στους κ.κ. Αποστολίδη Στέφανο και Νικολόπουλο Βασίλειο, για την ευγενική τους διάθεση και χειρονομία να μας προσφέρουν έναν βιντεοπροβολέα (Projector), συμβάλλοντας με την πράξη τους αυτή στην κάλυψη βασικών αναγκών της σχολικής μας μονάδας.

Με εκτίμηση

Οι Σύλλογοι Διδασκόντων-Γονέων και Κηδεμόνων  του 5ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας

Λειτουργία του σχολείου στις 17-5-2017

Την Τετάρτη 17-5-2017  λόγω της συμμετοχής των εκπαιδευτικών στην Πανελλαδική Απεργία της  Α.Δ.Ε.Δ.Υ., οι μαθητές του Γ2 τμήματος θα σχολάσουν στο 4/ωρο.

Οι μαθητές των Α2, Β2, Γ1, Γ3, Δ2, Δ3, Ε2 και ΣΤ1 θα σχολάσουν στο 5/ωρο.

Οι μαθητές των Α3, Ε1, Ε3 τμημάτων δε θα προσέλθουν στο σχολείο, λόγω απεργίας των εκπαιδευτικών των τμημάτων τους.

Οι μαθητές των υπολοίπων τμημάτων (Α1,Β1,Β3,Δ1 και ΣΤ2) θα σχολάσουν κανονικά στο 6/ωρο.

Το  Ολοήμερο τμήμα του σχολείου θα λειτουργήσει κανονικά.