ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας αισθάνεται την ανάγκη να εκφράσει τις ευχαριστίες του προς το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την αποκριάτικη εκδήλωση που διοργάνωσε την Πέμπτη (Τσικνοπέμπτη) 3 Μαρτίου στον χώρο του σχολείου. Ήταν μια πετυχημένη εκδήλωση με  τραγούδι,  χορό, παιχνίδια και δραστηριότητες που άρεσε σε όλους, μαθητές γονείς και εκπαιδευτικούς. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έψησε και μοίρασε σουβλάκια μαζί με έναν χυμό για τους μαθητές του σχολείου.

Πιστεύουμε ότι μέσα από αγαστή συνεργασία των δυο συλλόγων μπορούμε να δημιουργήσουμε τις προϋποθέσεις ενός σχολείου ανοικτού στην τοπική κοινωνία, βελτίωσης της σχολικής επίδοσης των μαθητών, αλλά και των σχέσεων γονέων ? εκπαιδευτικών, βελτίωσης της κοινωνικής τους συμπεριφοράς και γενικότερα της κοινωνικο-συναισθηματικής τους ανάπτυξης, αύξησης της αποτελεσματικότητας του σχολείου καθώς και αναβάθμισης της ποιότητας της εκπαίδευσης.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ