8o Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής

Το σχολείο μας φέτος συμμετείχε στο 8ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής που διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη στο κέντρο ΝΟΕΣΙΣ. Οι μαθητές της ΣΤ του σχολείου μας στο μάθημα της πληροφορικής (ΤΠΕ) ανέπτυξαν μία ρομποτική εφαρμογή και μία εφαρμογή σε Scratch, τις οποίες  και παρουσίασαν. Οι μαθητές μας είχαν μία εξαιρετική παρουσίαση. Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που προκρίθηκαν να παρουσιάσουν στο συνέδριο τις εργασίες τους.

Συγκεκριμένα οι εργασίες ήταν:

Ρομποτική εφαρμογή: Ο ΘΗΜΠΟΤ ΣΤΟΝ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ

Παρουσιάστηκε στην κεντρική σκηνή

Μαθητές: Ζιαμπογιάνης Νικόλαος, Τολλούμι Κωσταντίνος, Πατσιατζής Κωνσταντίνος, Βαλαβάνη Καλλιόπη, Χαραλαμπίδης Άγγελος-Γεώργιος, Αλεξίου Αλέξανδρος, Θεοχαρόπουλος Βασίλης-Παναγιώτης, Οικονομίδης Ηλίας, Μπαζάκας Παναγιώτης, Πρέσια Νεφέλη, Αγγελοπουλου Αικατερίνη, Καφές Νικόλαος, Κουμπουλίδης Δημήτριος, Κυριλλίδης Σάββας

Εφαρμογή σε Scratch: ΒΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ

Παρουσιάστηκε στη Gameland