Εκδήλωση φιλαναγνωσίας από την Β΄τάξη

Την Δευτέρα 14 Μαΐου είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας την συγγραφέα κ. Ελισάβετ  Τάρη .Στο πλαίσιο του προγράμματος «Ταξίδι στη χώρα των βιβλίων» η κ. Τάρη  παρουσίασε το βιβλίο της «Όταν η γοργόνα συνάντησε τον Αλέξανδρο». Μια παραμυθοϊστορία  που μας εντυπωσίασε ! Η κυρία  Τάρη με αγάπη και προσοχή απάντησε στις ερωτήσεις των παιδιών και παρακολούθησε τις δράσεις που είχαν σχέση με το βιβλίο. Τα παιδιά τραγούδησαν, δραματοποίησαν  αποσπάσματα του βιβλίου, παρουσίασαν τις κατασκευές και ζωγραφιές τους. Αξίζουν πολλά μπράβο και ευχαριστώ στα παιδιά και τους συναδέλφους  της Β τάξης, στον κ. Χάρη Κουρουζίδη που ετοίμασε τα σκηνικά μας, στην κ. Φιρτινίδου Πόπη που συνόδευσε στο πιάνο τη χορωδία μας  καθώς  και στη διεύθυνση του σχολείου μας.

Για να δείτε την παρουσίασή μας (ppt) πατήστε εδώ