Το 5o Δ.Σ. Βέροιας, στον τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2020

Σύσσωμο το σχολείο μας, συγχαίρει τα παιδιά, της ομάδας Ρομποτικής, για την πρόκρισή τους, στον τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2020, της WRO. Θα αποτελέσουν μία από τις 16 συνολικά ομάδες, που θα διαγωνιστούν διαδικτυακά, για το πρώτο βραβείο, στην κατηγορία τους.

Αποδεικνύεται ότι, η επιμονή και η υπομονή, είναι αρετές, που όταν συνδυάζονται με ειλικρινή προσπάθεια, μπορούν να οδηγήσουν τους μαθητές στην επιτυχία. Ακόμη και υπό δύσκολες συνθήκες, τα παιδιά έμειναν προσηλωμένα στο στόχο τους και δικαιώθηκαν.

Εμείς ως εκπαιδευτικό προσωπικό, είμαστε εκεί, κάθε στιγμή, ώστε να τους παρέχουμε τη “σκαλωσιά”, για να ανέβουν επίπεδο. Τους ευχόμαστε, κάθε επιτυχία, τόσο για τον τελικό, όσο και για το μέλλον τους.

Roboklark