Επίσκεψη της τροχαίας Βέροιας, για ενημέρωση

Στο πλαίσιο του προγράμματος Κυκλοφοριακή Αγωγή και Εκπαίδευση, για τους μαθητές των Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ τάξεων του σχολείου μας, με θέμα την οδηγική συμπεριφορά και ασφάλεια, έγινε επίσκεψη των Υπαστυνόμων Καϊλόγλου Χαράλαμπο και Αντωνίου Γεώργιο και του Ανθυπαστυνόμου Χονδραντώνη Γεώργιο, στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.

Οι μαθητές και οι  Εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση για θέματα οδικής ασφάλειας και συμπεριφοράς, όπως είναι η αναγκαιότητα χρήσης ζώνης και κράνους και η επικινδυνότητα της οδήγησης μετά από κατανάλωση αλκοόλ ή χρήσης κινητού τηλεφώνου από τους οδηγούς. Επίσης τονίστηκε ο επιβοηθητικός ρόλος του αστυνομικού, απέναντι στην κοινωνία και ιδιαιτέρως στα παιδιά.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας, ευχαριστεί θερμά τα Διεύθυνση Τροχαίας Βέροιας και ιδιαιτέρως τους Υπαστυνόμους Καϊλόγου Χαράλαμπο και Αντωνίου Γεώργιο και του Ανθυπαστυνόμου Χονδραντώνη Γεώργιο, για την άμεση ανταπόκριση στο κάλεσμά μας.