Εγγραφές Α’ τάξη για το σχολικό έτος 2018-19

Οι εγγραφές των μαθητών Α΄ τάξης θα πραγματοποιηθούν  από 2 μέχρι 18 Μαΐου  2018 τα δε απαιτούμενα  δικαιολογητικά είναι:

1. Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα/κηδεμόνα του μαθητή στην οποία θα αναφέρονται τα παρακάτω στοιχεία προκειμένου να εκδοθεί το πιστοποιητικό γέννησης από το σχολείο εγγραφής:

α. επώνυμο μαθητή β. όνομα μαθητή γ. όνομα πατέρα δ. όνομα μητέρας ε. ημερομηνία γέννησης.

1. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια
  2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) συμπληρωμένο από παιδίατρο.
  3. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας. (Απόδειξη ΔΕΗ, ΟΤΕ, κλπ.)
  4. Βεβαίωση φοίτησης σε νηπιαγωγείο

Επιπρόσθετα επισημαίνουμε ότι τη σχολική χρονιά 2018-19 στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου εγγράφονται οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2012 έως 31-12-2012.

ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο του Διευθυντή τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.