Δράση “Μake a Wish” στο σχολείο μας

Τα παιδιά κάθε τάξης τοποθέτησαν στο χριστουγεννιάτικο δεντράκι του σχολείου μας ένα μεγάλο αστέρι επάνω στο οποίο αναγράφονται οι καλύτερες ευχές τους για τα Χριστούγεννα και το Νέο Έτος.

Εκτός όμως του δικού τους αστεριού τοποθέτησαν και ένα αστεράκι του Μake a Wish επάνω στο οποίο επίσης έγραψαν την καλύτερη ευχή της τάξης τους. Το αστεράκι αυτό το παρήγγειλε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας ενόψει των Χριστουγέννων προκειμένου να στηρίξει το Μake a Wish. Σκοπός του συλλόγου μας είναι να χαρίσει στα παιδάκια που βρίσκονται στο νοσοκομείο μαγικές στιγμές μέσα από την εκπλήρωση της επιθυμίας τους. Επίσης τα παιδιά μας με την βοήθεια των δασκάλων τους κατασκεύασαν ένα χριστουγεννιάτικο δεντράκι το οποίο αποτελείται από πολλά πολλά αστεράκια μικρά και μεγάλα πάνω στα οποία αναγράφονται οι ευχές τους. Ο σκοπός της δράσης αυτής είναι να φωτογραφηθεί δεντράκι και να σταλεί στα παιδάκια του Μake a Wish προκειμένου τα τελευταία να γίνουν αποδέκτες των ευχών των παιδιών μας. Όμως τους μικρούς μας ήρωες περίμενε και μία έκπληξη!!!!! Ο Άγιος Βασίλης έκανε την εμφάνισή του και μοίρασε σε όλα τα παιδάκια χριστουγεννιάτικα δωράκια και γλυκίσματα!!!!!Σας ευχόμαστε από καρδιάς Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά γεμάτη Φως, Υγεία, Αγάπη, Σοφία και δημιουργικότητα.!!!!!!

Mε εκτίμηση

O Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων