ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΌΤΗΤΑ!

Την  Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021 επισκέφτηκαν το σχολείο μας εκπρόσωποι της εθελοντικής ομάδας Βέροιας «ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΌΤΗΤΑ».

Η επίσκεψη έγινε στα πλαίσια του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων των Δ2 και Δ1 τμημάτων του σχολείου μας, με την τήρηση των προβλεπόμενων μέτρων προφύλαξης και προστασίας από τον covid-19. Το πρόγραμμα του εργαστηρίου μας είχε να κάνει με την ρύπανση κυρίως των θαλασσών αλλά και γενικά του περιβάλλοντός μας. Οι πλέον κατάλληλοι να μας μιλήσουν για μόλυνση και καθαριότητα ήταν οι καλεσμένοι μας, οι οποίοι μίλησαν στα παιδιά για την αξία αλλά και ανάγκη του Εθελοντισμού, για τις δράσεις της ομάδας τους και την χαρά που τους προσφέρει η συμμετοχή τους στην ομάδα. Τα παιδιά μίλησαν για τις δράσεις τους, παρουσίασαν τις εργασίες τους και τραγούδησαν τραγούδια σχετικά με την ρύπανση του περιβάλλοντος.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου ευχαριστεί τους κ.κ. Λιάκο Αναστάσιο Μπασδέκη Σταύρο και Δουλγέρογλου Ζώγια, μέλη της Εθελοντικής ομάδας.