Επίσκεψη της τροχαίας Βέροιας

Την Παρασκευή 20 Μαΐου επισκέφτηκαν το σχολείο μας μετά από πρόσκληση του διευθυντή, οι αξιωματικοί του τμήματος Τροχαίας της Βέροιας, κ.κ. Καϊλόγλου Χαράλαμπος και Αντωνίου Γεώργιος. Τηρώντας όλα τα μέτρα , λόγω της πανδημίας οι αξιωματικοί παρουσίασαν το πρόγραμμα « Κυκλοφορώ με ασφάλεια στην πόλη και εκτός πόλης.» Πραγματοποιήθηκαν δραστηριότητες με τα παιδιά της Γ και Δ τάξης που είχαν σχέση με τη χρήση ποδηλάτου μέσα στην πόλη. Δραστηριότητες  με γυαλιά προσομοίωσης μέθης και κούρασης. Συμπλήρωση παζλ σχετικού με το πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής. Τονίστηκε από όλους , καλεσμένους και διευθυντή του σχολείου , η σημασία της κυκλοφοριακής αγωγής. Τα παιδιά πρόθυμα συμμετείχαν σε όλες τις δραστηριότητες και αποκόμισαν πολλά και ωφέλιμα συμπεράσματα για την ασφαλή κυκλοφοριακή αγωγή. Ο Διευθυντής και ο σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας  ευχαριστούν θερμά  τους αξιωματικούς του τμήματος Τροχαίας Βέροιας.