Επίσκεψη του Διατροφολόγου-Διατολόγου κ. Αθανάσιου Τόπη, στο σχολείο μας.

Στα  πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων και κατόπιν πρόσκλησης του Διευθυντή κ. Ελευθέριου Χαιριστανίδη, την Τρίτη 5 Απριλίου 2022, επισκέφτηκε το σχολείο μας ο Διατροφολόγος-Διατολόγος κ. Αθανάσιος Τόπης. Ο κ. Τόπης μέσα από την εξαιρετική παρουσίασή του παρουσίασε  στους μαθητές/τριες μας με γλαφυρό τρόπο την αξία της Μεσογειακής διατροφής. Επίσης με βιωματικό τρόπο, μέσα από τα εκπαιδευτικά παιχνίδια που διεξήχθησαν στην αυλή του σχολείου υπό την καθοδήγησή του, τα παιδιά διδάχθηκαν την αξία των υγιεινών τροφών στη ζωή τους.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου ευχαριστεί θερμά τον κ. Τόπη Αθανάσιο για αυτή την δημιουργική συνεργασία που είχε με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Σε όλη την διάρκεια της δράσης, τηρήθηκαν στο μέτρο του εφικτού,  τα μέτρα προστασίας λόγω της επιδημίας του κορονοϊού, covid-19.